Yeni bir umut

Çoğu zaman kendi gücümüze sığınıyoruz ve bu yüzden de yorulup umudumuzu kaybediyoruz.

Ama Tanrı’ya umut bağlarsak O, hayatımızın zorluklarını aşabilmemiz için ihtiyacımız olan gücü bize verecektir.

Tanrı’nın gücüne sığınarak yaşamak için ne yapmalıyız?

İlk olarak, önceki yazıda bahsettiğimiz gibi umudumuzu kendi gücümüze bağlamayı bırakmalıyız.

İkinci olarak Tanrı’ya bel bağlayarak yaşamalıyız.

Her gün bu şekilde dua ederek başlayabiliriz: “Tanrım, bugün sana bel bağlamak istiyorum. Sadece çaresiz durumda kalınca sana yalvarmak istemiyorum, her durumda sana dua edip senin bana güç vermeni istiyorum. Kendimi sana teslim ediyorum. Her zaman benim yanımda ol ve beni içinde bulunduğum zor durumlarda güçlendir ve bana doğru yolu göster.” 

Üçünü olarak yapacağımız şey Tanrı’nın bizi güçlü kılacağına güvenmek ve inanmaktır.

Tanrı kendi ruhunu bizim içimizde yaşaması için bize gönderdi. Onun ruhu aracılığıyla ihtiyacımız olan güce sahibiz. O’nun ruhu bize her zaman yardım etmeye hazırdır. Artık kendi gücümüze değil içimizde yaşayan Tanrı’nın ruhunun gücüne sığınarak yaşayabiliriz.

Tanrı’nın ruhunu hayatımıza nasıl alabiliriz?

Tanrı’nın ruhunu hayatımıza alabilmemiz ve yüreklerimizi temizleyebilmemiz için Tanrı kendi oğlu olan İsa’yı bize gönderdi. Oğlu günahlarımızın affedilebilmesi için kendi canını vererek günahlarımızın bedelini ödedi.

Tanrı’nın oğlunun bizim için öldüğüne inandığımızda ve O’nu kurtarıcımız olarak kabul ettiğimizde Tanrı bizi bütün günahlarımızdan arındıracaktır. Ancak temiz bir yüreğe sahip olduğumuzda Tanrı’nın ruhunu hayatımıza alabiliriz.

Tanrı bizi o kadar seviyor ki bize hem kendi oğlunu hem de kendi ruhunu veriyor. Tanrı’nın oğlu bizi geçmişteki günahlarımızdan kurtardı ve Tanrı’nın ruhu bize şu andaki hayatımızda ihtiyacımız olan gücü veriyor.

Artık Tanrı’nın ruhunun içimizde yaşadığına inanalım ve Tanrı’nın bize her an güç vermeye hazır olduğuna güvenelim.

DUA

Tanrım, oğlunu ve ruhunu gönderecek kadar bizi çok sevdiğin için sana teşekkür ederim. Oğlunun günahlarımın affedilmesi için canını feda ettiğini görüyorum. Benim yüreğimin günahlardan tamamen arınması için Oğluna, İsa Mesih’e inanıyorum. Artık senin ruhun bende ve onun sayesinde her türlü zorluğu yenebilirim.

AMİN

AYET

O’nun kudretle bende etkin olan gücüne dayanarak uğraşıp emek vermemin amacı da budur.

KOLOSELİLER 1:29

SORU

Tanrı’nın size güç vereceğine inanmak sizin için zor mu?

Umudumu kaybettim. Ne yapabilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top