Tükendin mi?

Biz çoğu zaman kendi gücümüze dayanarak hayatlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Bütün sıkıntılarımızı kendi kendimize çözmeye çalışıyoruz. Bu durum oldukça yorucu olduğu için tükeniyoruz ve umudumuzu da kaybediyoruz.

Bu yüzden daha önceki yazıda bahsettiğim gibi kendi gücüyle uçmaya çalışıp sonra da yorulup düşen tavuklara benzemiş oluyoruz.

Kartalı hatırlayacak olursak bir kartal uçarken kendi gücüne değil rüzgârın gücüne dayanır. Biz de aynı şekilde kendi gücümüze değil Tanrı’nın gücüne dayanabiliriz.

Bir kartal rüzgâr olmadan uçamaz. Çünkü kartal rüzgâra ihtiyacı olacak şekilde yaratıldı.

Bizler de Tanrı’ya ihtiyacımız olacak şekilde yaratıldık. Tanrı bizi kendi başımıza hayatlarımızı sürdürmemiz için yaratmadı. Tanrı bizi O’ndan güç ve yardım almamız için yarattı.

Bir kartal doğası gereği rüzgârın onu taşıyacağından emindir ve rüzgâra güvenir. Bu yüzden de kartal kendisini hiç düşünmeden rüzgâra teslim eder.

Biz de hayatlarımızı bizi yaratmış olan Tanrı’ya teslim ettiğimizde O da bizi bir rüzgâr gibi taşıyacaktır.

Bizim yapmamız gereken şey Tanrı’ya güvenmektir. Hayatlarımızın kontrolünü O’na verdiğimizde O bizim hayatımıza güç katacaktır. Biz umudumuzu Tanrı’ya bağladığımızda Tanrı bizim yükümüzü hafifletecektir.

Belki çok yoruldunuz belki çok tükenmiş olduğunuzu hissettiniz ve daha ne kadar dayanacağınızı da bilmiyorsunuz.

Unutmayın ki tek başınıza bu hayatı sürdürmek ve sorunlarınızı kendi kendinize çözmek zorunda değilsiniz. Çünkü Tanrı her zaman sizin yanınızdadır.

Şu anda belki içinde bulunduğunuz durumdan nasıl çıkacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda umudunuzu Tanrı’ya bağlayın ve hayatınızı O’na teslim edin. O sizi kendi gücüyle bu zor durumunuzdan çıkaracaktır. O’na her zaman güvenin.

DUA

Tanrım, sana ihtiyacım var. Kendi gücümle çok çabaladım ve yoruldum. Artık hayatımı senin ellerine bırakıyorum. Senin gücüne sığınarak yaşamama yardım et. 

AMİN

AYET

Gençler bile yorulup zayıf düşer, Yiğitler tökezleyip düşerler. RAB’be umut bağlayanlarsa taze güce kavuşur, Kanat açıp yükselirler kartallar gibi. Koşar ama zayıf düşmez, Yürür ama yorulmazlar.

YEŞAYA 40:30-31

SORU

Stresli olduğunuzda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Umudumu kaybettim. Ne yapabilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top