Kendini güçsüz mü hissediyorsun?

Yoruldunuz mu? Kendinizi güçsüz ve halsiz mi hissediyorsunuz?

Kendi gücümüze dayanarak hayatımızı sürdürdüğümüz için yoruluyoruz. Ama Tanrı bize güç vermek ve bize yardım etmek istiyor. Hayatlarımızı tek başımıza değil Tanrı’dan güç ve destek alarak yaşayabiliriz.

Tanrı’nın bize güç vermesi için ne yapabiliriz?

Ben yirmi sene önce konferanslarda konuşmak için farklı ülkelere gitmeye başladım. Bu gerçekten benim için bir hayaldi ve bu yüzden çok heyecanlıydım. Ama aynı zamanda bunu gerçekten başarabilir miyim diye de çok endişeliydim.

İlk seyahatimden hatırladığım şey çok yorgun olduğum ve yorgun olduğum için de uyuyamadığımdı. Kendimi yalnız hissediyordum ve ertesi gün yapacağım konuşmada başarısız olacağımı düşünüyordum. Başka insanlar bunu kolayca yapabilirlerdi ama ben bu konuda   yetenekli değilim, diye kendimden şüphe duymaya başlamıştım.

Ertesi gün konuşmayı yapmadan önce Tanrı’ya dua ettim. Tanrım bana güç ver ve bana yardım et . Sana sığınıyorum. Günümün güzel geçmesi için lütfen dualarımı kabul et. Aksi takdirde bunu başaramayacağım.

Konuşma günü geldiğinde ve konuşmaya başladığımda Tanrı’nın bana güç verdiğini ve benim yanımda olduğunu hissettim. Sanki Tanrı bana “Korkma, ben seninleyim ve sana bu konuşmayı yapabilmen için ihtiyacın olan gücü vereceğim” diyordu.

Konuşmadan sonra insanların benim konuşmamdan etkilendiğini ve ilham aldıklarını gördüğümde Tanrı’nın bana yardım ettiğini, benim yanımda olduğunu ve dualarımı kabul ettiğini anladım.  

Tanrı kendi gücümüzün yerine O’nun gücüyle, O’ndan yardım alarak yaşamamızı istiyor.

Kendimizi zayıf ve güçsüz hissedebiliriz ama şunu unutmamalıyız ki Tanrı her zaman bizimle olacağına ve bizi güçlü kılacağına bize söz verdi. Biz sadece O’na güvenerek O’nun gücüne dayanarak harekete geçmeliyiz. O bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktır.

O bugün sana diyor ki: “Korkma! Ben seninleyim ve sana ihtiyacın olan gücü vereceğim’’

DUA

Tanrım, ben kendimi çok zayıf ve güçsüz hissediyorum. Zorlukları nasıl yeneceğimi bilmiyorum. Artık senin gücüne sığınmak istiyorum. Bana güç ver ve yardım et. Benim yanımda olacağına inanıyorum. İhtiyacım olan gücü bana vereceğine dair sana güveniyorum.

AMİN

AYET

Korkma, çünkü ben seninleyim, Yılma, çünkü Tanrın benim. Seni güçlendireceğim, evet, sana yardım edeceğim; Zafer kazanan sağ elimle sana destek olacağım.

YEŞAYA 41:10

SORU

Stresli olduğunuzda nasıl davranıyorsunuz?

Umudumu kaybettim. Ne yapabilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top