Kendi gücünle sorunlarını çözmeye mi çalışıyorsun?

Hayatınızda neyle mücadele ediyorsunuz? Sorunlarınız nelerdir? Canınızı sıkan şeyler nelerdir?

Biz genelde kendi gücümüze dayanarak sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi kendi gücüyle uçmaya çalışan tavuk en fazla birkaç metre uçabilmişti.

Eğer sadece kendi kuvvetimize dayanırsak gücümüz gördüğünüz gibi çok sınırlı olacaktır.

Yine kartal örneğinde de hatırlayacak olursak kartal kendisini rüzgâra teslim ettiği için uzun mesafe uçabilmişti.

Eğer bizler de sadece kendimize değil Tanrı’nın gücüne ve de kudretine sığınırsak, O’nun sınırsız gücüne erişmiş oluruz.

Biz neden sadece kendi gücümüzle çabalayarak sorunlarımızdan kurtulmaya çalışıyoruz?

Belki daha önce başka insanlara bize yardım etmeleri için umudumuzu bağlayıp, güven duyup bunun sonucunda da hayal kırıklığı yaşamış olabiliriz.

Bu yüzden de sadece kendimize güveniyoruz. Kendimize her zaman “ben güçlü olmak zorundayım” diyoruz ve başkalarına güvenmiyoruz.

Fakat böyle yaşamak çok yorucu. Bütün yük bizim omuzlarımızda oluyor ve bu nedenle de çok yoruluyoruz.

Güvenimizi ve umudumuzu Tanrı’ya bağlamak bir çoğumuz için ilk başta zor ve korkutucu olabilir. Çünkü kendi kontrolümüzü kendi irademiz dışında bir varlığa teslim ediyoruz.

Fakat Tanrı, bizimle olacağına ve bize güç vereceğine dair bize söz veriyor. O bizi asla yalnız bırakmayacak, O bize verdiği sözü tutacak ve bizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Sorunlarımız büyük olabilir. Fakat Tanrı bize “Korkma, cesaretli ol ve güçlü ol”  diyor. Çünkü o her daim bizimle olacak ve bize her türlü zorluğu aşabilmemiz için gerekli olan gücü ve kudreti verecektir.

DUA

Tanrım, biliyorum ki, benim gücüm çok sınırlı ve senin gücün sınırsız. Senin gücüne güvenmek istiyorum çünkü insanlar beni birçok kez hayal kırıklığına uğrattı ama ben senin beni asla hayal kırıklığına uğratmayacağını biliyorum ve sana güvenip sığınmam için lütfen bana yardım et.

AMİN

AYET

Korkma, çünkü ben seninleyim, Yılma, çünkü Tanrın benim. Seni güçlendireceğim, evet, sana yardım edeceğim; Zafer kazanan sağ elimle sana destek olacağım.

YEŞAYA 41:10

SORU

Umudunuzu yitirmenize ve umutsuz hissetmenize neler sebep olur?

Umudumu kaybettim. Ne yapabilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top