Hayat bazen çok yorucudur

Bu hayat bazen çok yorucudur ve bizler hayatın zorlukları yüzünden çok yorulmuş olabiliriz.

Bir gün, çocuklarımız küçükken, babamlara gittik. Babamlar bir çiftlikte oturuyorlardı ve onların bu çiftliğinde on tane tavukları vardı. Çocuklarımız hayatlarında ilk kez tavuk görüyorlardı ve koşarak tavukların kümesine girip, tavukları korkutuyorlardı. Tavuklar ise korktukları için onlardan uçarak kaçmaya çalışıyorlardı.

Ben kümese girdiğim zaman kümes çok gürültülüydü ve tavuklara baktığımda gördüğüm şey tavukların kaçmak için kanat çırpıp çabalaması sonra da yorulup yere düşmesiydi.  

Bence bizler de tıpkı bu kümesteki tavuklar gibiyiz. Yaşamımızı en iyi şekilde sürdürmek için çok çabalıyoruz. Günlük sorunlarımızı çözmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Sonra da yorulup umudumuzu kaybediyoruz.

Tavuklar kendi gücüyle uçmaya çalıştığı için yorulup düşerler. Biz de kendi gücümüze dayandığımız için gereğinden fazla yoruluyoruz.

Fakat aynı şekilde bir kartala bakacak olursak, kartal kendi gücüyle değil rüzgârın yardımıyla uçar.

Bizler de kendi gücümüze dayanmak yerine Tanrı’nın gücüne sığınırsak ve O’nun gücüyle yaşarsak bu kartallar gibi olabiliriz. O zaman Tanrı’nın gücü bir rüzgâr gibi bizi taşıyacak ve bizi gideceğimiz yere götürecektir.

DUA

Tanrım, bazen çok yoruluyorum ve umudumu kaybediyorum.  Bana dayanma gücü ver ve bir kartal gibi senin gücünle yaşamak istiyorum.

AMİN

AYET

Gençler bile yorulup zayıf düşer, Yiğitler tökezleyip düşerler. RAB’be umut bağlayanlarsa taze güce kavuşur, Kanat açıp yükselirler kartallar gibi. Koşar ama zayıf düşmez, Yürür ama yorulmazlar.

YEŞAYA 40:30-31

SORU

Size kendinizi tükenmiş ve yorgun hissettiren şeyler nelerdir?

Umudumu kaybettim. Ne yapabilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top