Özgürlüğe sekiz adım

Özgürlüğe Sekiz Adım nedir?

Hayatta neyle mücadele ediyorsunuz? Kaygı, stres, korku, huzursuzluk, depresyon, anksiyete, kötü alışkanlıklar, bağımlılıklar? Sorunlarınız maddi, manevi, duygusal ve ilişkisel olabilir. Hayat aslında sanıldığı kadar kolay değil.

Tanrı bunu biliyor ve sıkıntılarınız ne olursa olsun size yardım etmek istiyor. Canınız acıdığı zaman sizi iyileştirmek istiyor. Endişe duyduğunuz zaman size huzur vermek istiyor. Kendinizi çaresiz hissettiğiniz zaman size umut vermek istiyor. Kendinizi yalnız hissettiğiniz zaman sizi teselli etmek istiyor.

Rab diyor ki:

“Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar! Bana gelin, ben size rahat veririm”.

Matta 11:28

Rab mutlu olabilmemiz için bize sekiz şey öğretir. Bu programda adım adım bunları öğreneceğiz.

Bu programa katılanlar ne diyorlar:

Benim endişelerim ve gelecek korkularım vardı ama artık huzurluyum ve geleceğe umutla bakabiliyorum.”

Daha önce kendimi suçluyordum ama artık geçmişe takılıp kalmaktan, kendimi suçlamaktan kurtuldum.”

“Elimden geleni yapmama rağmen kötü alışkanlıklarımı bırakamıyordum ama artık eski alışkanlıklarım tarafından kontrol edilmiyorum.”

“Beni inciten insanları asla affedemem diye düşünmüştüm ama artık onları affedebiliyorum.”

Odakladığımız şeyler şunlar:

GELECEĞE ODAKLANIYORUZ
Geçmişte olan şeylerin üzerinde fazla durmuyoruz. Başkaları bize zarar vermiş olsa da ve biz de başkalarına zarar vermiş olsak bile iyileşebiliriz. Geçmişte yaşanan kötü olaylara rağmen mevcut halimiz ve geleceğimiz değişebilir.

ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLARI ALIYORUZ
Bahaneler uydurmak ve başkalarını suçlamak yerine, yanlış kararlar alıp hatalar yaptığımızı kabul ediyoruz. Geçmişimizi ve yaşadığımız olayları değiştiremeyiz, ancak bunlardan bir şeyler öğrenebilir ve gelecekte doğru adımları atabiliriz.

TANRI’YA ADANIYORUZ
Tanrı bize mutluluğa giden yolu öğretir ve onunla bu yolda yürürken, Tanrı her koşulda bizim yanımızda olacağına dair bize söz verir ve bizim değişmemiz için gereken gücü bize verir.

Scroll to Top
Scroll to Top