Ölüm korkusu nasıl yenilir?

Ben on iki yaşındayken dedemi kaybetmiştim. Bu yüzden geceleri uyumadan önce sürekli ölümü düşünüyordum. Ölümden gerçekten korkmaya başlamıştım çünkü günün birinde artık yaşamayacağımı düşünmek benim için zor bir şeydi. Öldüğümde bana ne olacağını düşünmekten kendimi bir türlü alamıyordum. 

Sonra İsa’nın ölüm hakkında söylediği şeyleri okumaya başladım. İsa’nın bir söz beni çok etkilemişti;

İsa ona, “Diriliş ve yaşam Ben’im” dedi. “Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır.”

YUHANNA 11:25

Kendime her zaman şunu söylüyordum: Eğer İsa beni ölümden gerçekten kurtarabilirse ona inanacağım. Bir gece İsa’ya şu şekilde dua ettim: “Ben yaşamak istiyorum. Ölmek istemiyorum. Sana inanıyorum. Bana sonsuz yaşam ver.”

İsa’nın bu dünyaya gelişinin ve ölüşünün nedenini birkaç yıl sonra daha iyi anlamaya başlamıştım. İsa kendini kurban ederek benim için günahlarımın bedelini ödeyip ölümünden üç gün sonra da dirilerek benim için ölümü yenmişti. O zamanlar İsa’yı beni ölümden kurtaran kurtarıcı olarak kabul edip İsa sayesinde artık ölümden korkmamaya başlamıştım.

Bizler insan olarak sonsuza kadar yaşamak için yaratıldık. Ölüm bizler için bir düşmandır. İsa bizim yerimize bu düşmanı yendi. İsa’ya Kurtarıcı olarak inandığımızda ve O’nun bizim için öldüğünü kabul ettiğimizde Tanrı’yla birlikte sonsuz bir yaşam sürmeye başlayacağız. O’na inandığımız zaman ölümden kurtulmuş oluruz ve böylece ölümden korkmamıza gerek kalmayacaktır.

İsa bizlere bugün şöyle söylüyor: “Ben diriliş ve yaşamım. Bana iman eden kişi ölse bile yaşayacaktır.”

DUA

Tanrım, bizi ölümden kurtarmak için kendi oğlunu bizlere gönderdiğinden dolayı sana teşekkür ederim. İsa’nın, benim için öldüğüne inanıyorum.

AMİN

AYETLER

İsa ona, “Diriliş ve yaşam Ben’im” dedi. “Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır.”

YUHANNA 11:25

Çünkü günahın ücreti ölüm, Tanrı’nın armağanı ise Rabbimiz Mesih İsa’da sonsuz yaşamdır.

ROMALILAR 6:23

SORU

Etrafınızdaki insanların korkuları sizi etkiliyor mu?

Korkularımın üstesinden nasıl gelebilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top