Endişelenmeyi bırakamıyorum

Endişe, stres ve kaygı günlük hayatımızın bir parçasıdır. Günlük şeyler için her zaman kaygılanırız. Param yetecek mi?  Sınavı kazanabilecek miyim? İş nasıl bulabilirim? Borcumu nasıl ödeyeceğim?

İsa günlük ihtiyaçlarımız için kaygılanmamızı istemiyor ve şunu söylüyor:

“Ne yiyip ne içeceğiz?’ diye canınızı sıkmayın, ‘Ne giyeceğiz?’ diye kaygılanmayın. Gökte uçan kuşlara bakın! Ne eker, ne biçer, ne de ambarlarda yiyecek biriktirirler. Göksel Babanız yine de onları doyurur. Siz onlardan çok daha değerli değil misiniz?”

 MATTA 6:25-26

Tanrı kuşların günlük ihtiyaçlarını karşıladığı için İsa kuşlardan ders almamızı ister. Çünkü Tanrı onları önemser ve onlara sahip çıkar. Kuşları doyuran O’dur.

İsa, bizim kuşlardan çok daha değerli olduğumuzu söyler. Eğer Tanrı kuşlara bakarsa bize de bakar. Eğer O kuşlarla ilgilenirse bizimle de ilgilenir.

İsa diyor ki: “Kaygılanmayın! Kuşlara bakın! Tanrı onların ihtiyaçlarını karşılıyor.” Biz onlardan çok daha değerliyiz. O’nun bizimle daha çok ilgileneceğine inanalım. O’nun bizim günlük ihtiyaçlarımızı karşılayacağına güvenelim.

DUA

Tanrım, sen kuşları doyuruyorsun ve ben onlardan daha değerliyim. Benim günlük ihtiyaçlarımı karşıla. Bugün ihtiyacım olan ne varsa bana ver. Bunun için sana güveniyorum.

AMİN.

AYET

‘Ne yiyip ne içeceğiz?’ diye canınız için, ‘Ne giyeceğiz?’ diye bedeniniz için kaygılanmayın. Gökte uçan kuşlara bakın! Ne eker, ne biçer, ne de ambarlarda yiyecek biriktirirler. Göksel Babanız yine de onları doyurur. Siz onlardan çok daha değerli değil misiniz? 

MATTA 6:25-26

SORU

Kaygılarınız hayatınızı nasıl etkiliyor?

Kaygılarımdan nasıl kurtulabilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top