Endişe duyduğumda ne yapabilirim?

Tanrı kaygılandığımız zamanlarda dua ederek ona dertlerimizi söylememizi ister.

İsa dua hakkında konuştuğu zaman şunu bilmemizi istedi. Tanrı dualarınızı duyuyor ve onlara cevap vermek istiyor. İsa bir çok kez bunu tekrar etti.

İsa neden bunu birçok kez söyledi? Çünkü O yüreklerimizi biliyor. Biz Tanrı’nın sevgisinin İsa’nın dediği kadar büyük olduğundan kuşkulanıyoruz. Biz Tanrı’nın o kadar iyi olduğuna güvenmiyoruz. Çünkü biz dualarımıza karşılık almadan dua etmeye alışmıştık.

Ama İsa dualarımıza bir cevap almak için bizden beklememizi istiyor. O, her dileyen duasının karşılığını alır, dedi.

Tanrı’dan her zaman bir karşılık bekleyebiliriz. Fakat bazen Tanrı’dan gelen karşılık bizim istediğimiz gibi olmayabilir ve biz Tanrı’yı daha iyi tanıdıkça Tanrı taraflıdan daha çok kabul edilen dileklerimiz olacaktır.

İsa’nın dua hakkında ilk söylediği şeylerden biri şudur; Tanrı’dan dileyin ve diledikleriniz size verilecektir.

Her dileyen dilediğini alır. Her şey imanla başlıyor. İlk yapmamız gereken şey Tanrının kendisinden dilediklerimizi bize vereceğine inanmaktır.

Tanrı bizimle sevgi dolu bir ilişki kurmak istiyor. Biz diliyoruz ve O bize veriyor. Buna inanalım ve bütün dertlerimizi O’na verelim.

DUA

Tanrım, bana dua etmeyi öğret. İsa’nın söylediklerine inanmama yardım et. Dualarıma karşılık vereceğine inanmak istiyorum. Şimdi dileklerimi sana söylüyorum. Dualarımı kabul et.

AYET

Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır.

MATTA 7:7-8

SORU

Endişelendiğimiz zaman Tanrı’nın bize yardım edeceğine inanmakta neden zorlanıyoruz?

Kaygılarımdan nasıl kurtulabilirim? >>

Scroll to Top
Scroll to Top